gelové nehty gelové nehty gelové nehty gelové nehty

Gelové nehty postup

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Pokud s gelovými nehty teprve začínáte, určitě si je necháte udělat od někoho jiného a nepustíte se do nich hned sama. Když se svěříte do rukou profesionálů, nemusíte se příliš starat o to, co všechno k práci potřebují, nýbrž si jen pohodlně sednout a relaxovat. Jestliže ale plánujete, že si po nějakém čase začnete gelovky dělat pro svou vlastní potřebu, je dobré si postupu manikérky všímat. Na co byste neměla zapomenout před aplikací.

Pomůcky k aplikaci gelových nehtů

Kdo si hodlá gelové nehty začít dělat doma, měl by si zakoupit celou sadu na aplikaci gelových nehtů. Počáteční investice bude sice dražší, ale pak už si budete dokupovat pouze materiál.
Sada na gelové nehty obsahuje: pilník, šablony nehtů, lepidlo na nalepení šablon, odmašťovač přírodních nehtů, podkladový gel, modelovací gel, plochý a šikmý štětec, UV lampy, případně laky na nehty a různé další ozdoby (kamínky, nálepky, razítka).

Domácí aplikace gelových nehtů vyžaduje obrnit se trpělivostí. Než se to člověk ze začátku naučí, může to trvat. Někdo se domácího postupu raději předem vzdá a za služby si zaplatí.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Jak na gelové nehty - postup

V první řadě je nutné upravit váš přírodní nehet, čili nehty zastřihnout, vytvarovat a také zatlačit kůžičku kolem nehtu. Gel pak můžete aplikovat přímo na přírodní nehet (jestliže jej máte dostatečně narostlý), anebo na nehet umělý. Při aplikaci na přírodní nehet se doporučuje jej odmastit přípravkem (Primerem), aby gel lépe přilnul. Pokud není přírodní nehet dostatečně vzrostlý, používá se umělý nehet - na jeho okraj se kápne trocha lepidla a následně se nehet přilepí. Nakonec se nehet zkrátí do požadované délky.

Po výše popsané úpravě se může začít nanášet gel. Nejprve se po celé délce aplikuje průhledný podkladový gel a pak se dá gel „zapéct“ prostřednictvím UV lampy. Dále přijde na řadu modelovací gel. Gelový lak se nanáší od středu a roztírá se do stran. Opět se gel dá do lampy, aby vytvrdnul.
Gelové nehty se pak dají ještě různě zdobit – například na styl francouzské manikůry, anebo za pomoci kamínků.

Podívejte se na fotogalerii gelových nehtů a na postup na videu.

ng3