gelové nehty gelové nehty gelové nehty gelové nehty

Před aplikcí gelových nehtů

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Gelové nehty jsou velmi oblíbené, ale rozhodně nejsou pro každého. Podívejte se, na co byste měla dávat pozor, pokud si chcete nechat aplikovat gelové nehty. Máte plíseň na nehtu, alergii nebo se chystáte k nezkušené nehtařce? Dávejte si raději pozor, ať pak nelitujete.

Alergie

Přípravky, které se používají při aplikaci gelovek, obsahují mnoho chemických látek a mohou tudíž způsobit alergie. Pokud víte, že vám různé kosmetické přípravky vadí, nesnažte si nechat dělat gelovky za každou cenu. Případná vyrážka nebo svědění vám za to nestojí. Pokud o žádné alergii nevíte, ale po aplikaci nehtů se vám projeví různé příznaky (svědění, zčervenání,...), tak gelové nehty nejsou v žádném případě pro vás vhodné.

Plíseň

Pokud máte na nehtu (byť jen na jediném) plíseň, tak gelové nehty nejsou pro vás vhodné. Důležité je plíseň vyléčit a pak eventuálně uvažovat o gelových nehtech. Neléčená plíseň se může jen zhoršit. Plíseň se dá léčit krémem nebo tabletami od kožního lékaře. Je možné na ni použít i olej z Tea Tree.
Plíseň je také možné chytnout při aplikaci nehtů. Nástroje nejsou pořádně vydezinfikované a plíseň se takto snadno přenese. Pokud se gelovky začínají odloupávat a nehtu jsou vidět různé nesrovnalosti nebo změny, raději s další aplikací počkejte a navštivte dermatologa. Stejně tak to platí, pokud máte v blízkosti nehtu bradavici.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Špatné nehty

Pokud máte špatné nehty, zvažte, jestli jsou pro vás gelové nehty vhodné. Pod gelovkami přírodní nehty slábnou, takže pokud máte slabé, třepící nebo lámající se nehty, uvažujte nejprve o jejich zpevnění. Tip je nutné mít za co uchytit.

Rány a trhlinky

Máte v blízkosti nehtů rány nebo trhlinky? Vyčkejte než se vám úplně zahojí a poté si nechte udělat umělé nehty. Během aplikace by se vám mohla nešetrnou aplikací rána zvětšit nebo dokonce do ní dostat infekce. Proto je lepší raději vydržet než pak litovat.

Neodborná aplikace

Nezkušená kosmetička vám může aplikovat neodborně gelovky. To se může projevit zraněním, neodbornou aplikací nebo dokonce zastřihováním kůžičky. Také je nutné brát v potaz, jak daný salón vypadá a jak má upravené nehty samotná kosmetička. Také se občas vyskytují negativní reakce na vietnamské salóny.

ng3