okousané nehty a kůžička kůžička kolem nehtů

Nehtová kůžička si žádá správnou péči!

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

S péči o nehty je nutné dbát i na kůžičku kolem nehtů, aby nebyla suchá, popraskaná nebo ji nezdobily ranky. Často se stává, že si ženy nalakují své dlouhé nehty krásným lakem, ozdobí razítky nebo samolepkami a kůžička okolo nehtů vypadá hrozně. Z tohoto důvodu je nutné dbát a pečovat i o ni.

Nestřihejte ji, ale zatlačujte

Vůbec nejhorší na nehtovou kůžičku je, pokud si ji stříháte. Kůžička pak stejně nebo dokonce rychleji roste, může se zanítit a snadno se odlupuje. Přestaňte si ji také trhat, kousat nebo odlupovat, protože ani to jí neprospívá. Kůžičku byste měla zatlačovat nehtem nebo dřívkem. Nezapomeňte proto vždy na správné zatlačování nehtové kůžičky pokaždé, když máte rozmočenou kůži.

Hydratujte a hydratujte

Na zjemnění suché nehtové kůžičky pomáhá pravidelná hydratace. Můžete si ruce včetně nehtové kůžičky okolo nehtů mazat speciální krémy, balzámy nebo olejem. Nejlepší je mazat si ruce každý den, klidně i dvakrát denně. Pokud si krémujete ruce na noc, oblékněte si bavlněné rukavice. Přes noc tak kůže krásně zvláční.

Na kůžičku existuje i přímo olej na nehtovou kůžičku a nehty od různých značek s variabilním složením.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Vyhledávejte šetrnou kosmetiku

Velký vliv na stav nejen kůže na rukou, ale kůžičky v okolí nehtů mají i čistící prostředky a gely na umývání těla. Právě prostředky na umývání nádobí jsou celkem pro ruce vysušující, proto se vyplatí nešetřit a koupit jar v šetrné verzi nebo rovnou ekologický přípravek. Stejně tak některé gely pokožku těla vysušují a to včetně rukou. Pak snadněji dochází k vysušování a praskání kůže kolem nehtů.

Neokusujte a netrhejte ji

Právě okusování kůžičky kolem nehtů je celkem oblíbená činnost, pokud je někdy vystresovaný nebo se nudí. Přitom si ale neuvědomuje, že právě tímto si ji poškozuje. Občas se kousne do krve nebo ji odtrhne, oškube nebo kdovíco s tím všechno udělá. Na tamtom místě se kůže zanítí a pak to vypadá celkem nepěkně. Hojí se pak dost dlouho. Raději s tím přestaňte a najděte si jinou zálibu při stresování.

Chraňte si ji

Nehtová kůžička je tenká vrstva, která je velmi háklivá. Navíc s rukama pořád něco děláme. Umýváme nádobí, umýváme se, píšeme, děláme něco na zahrádce, kutíme, pracujeme,... nebo chodíme do zimy. Právě všechny tyto činnosti ruce a kůži ovlivňují. Při práci používejte rukavice, do zimy noste zimní rukavice a snažte se odnaučit zlozvyků.

Pomůže manikérka

S nehtovou kůžičkou vám může pomoci i manikérka, ale během jedno sezení to pravděpodobně nebude. Záleží na to, v jaké ji máte stavu a jak o ni budete budete pak pečovat.

ng3