francie nehty okousané nehty gelové nehty

Domácí péče o nehty, aby byly jako ze salónu

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Upravené ruce a nehty jsou vizitkou každé z nás. Na ruce se dívá mnoho lidí, ať už někde ve společnosti, u lékaře, v obchodu nebo na schůzce. Každý se podívá na ruce, protože ty jsou hned vidět. Pokud máte je máte pěkně upravené, tak jistě neznamenáte žádný problém. Pokud jsou ale nehty okousané, kůžička v okolí nehtů je otrhaná a máte hodně vysušenou kůži, můžete se vsadit na nejeden zvláštní pohled a následný odstup.

Co tedy můžete udělat pro to, ať je máte pěkně upravené a nemusíte chodit někam do salónu? Stačí si doma najít čas a pečovat o nehty a ruce.

Jak na domácí péči?

  • Před úpravou si umyjte ruce vodou s mýdlem. Následně je osušte.
  • Pokud máte nehty nalakované, odlakujte je pomoci odlakovače bez acetonu.
  • Napusťte si do malého lavoru teplou vodu s mýdlem. Do této lázně ponořte na dvě minuty ruce, aby změkly nehty. Můžete také vyzkoušet teplou vodu se šťávou s citronem, která má stejné účinky.
  • Nehty podle potřeby zastřihněte nebo zapilujte. Na pilování používejte skleněný nebo papírový pilník, kovové pilníky nejsou moc vhodné, protože ničí nehty. Pilujeme vždy od strany ke středu jedním směrem, měnění směru nehty akorát ničí.
  • Upravte také kůžičku kolem nehtu. Tu nikdy nestříhejte a neokusejte, ale zatlačte ji pomocí špachtličky k nehtu.
  • Následně naneste olej (olivový, kokosový, avokádový) nebo krém na ruce či nehty a nechte působit.
  • Místo oleje můžete ošetřit nehty pomocí P-shine, jež vám díky včelímu vosku nehty ozdraví. Přečtěte si více o této proceduře na této stránce.
  • Následně nehty nechte dýchat, ať na sobě nemají pořád lak.
  • Až se rozhodnete, že chcete nehty nalakovat, tak nejprve odmastěte, naneste podkladový lak a po zaschnutí můžete aplikovat vybraný lak. Nezapomeňte i top-coat, který ochrání lak proti slupování.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Jak sama vidíte, domácí péče o nehty a ruce není vůbec náročná. Musíte si najít jen chvilku na to, abyste o ně chvíli pečovala. Na péči o nehty se zaměřte alespoň jednou týdně, v případě, že máte slabé či poškozené nehty, pečujte o ně mnohem častěji.

Také je nutno připomenout, že velký vliv na stav pokožky a nehtů má strava. Začněte jíst větší množství zeleniny a ovoce, které obsahují velké množství vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné pro lepší stav nehtů a pokožky.

ng3