pilník na nehty pilník na nehty pilník na nehty

Pilníky na nehty

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Pilník na nehty má v manikúře své nezastupitelné místo. Pilník se používá k broušení nehtů. Stačí vždy vybrat ten správný. Ovšem někdy je vybírání velmi zapeklité. Který pilník se hodí na přírodní nehty, který na akrylové a který na gelové nehty?

Jaký používat pilník na nehty?

Na přírodní nehty byste neměla používat kovové pilníky, které nejsou pro nehty vůbec vhodné. Nehty se třepí a lámou. Používejte raději skleněné pilníky nebo pilníky s pogumovanou základnou.
Na akrylové nehty se hodí pilníky s hrubším povrchem.
U gelových nehtů je trošku složitější. Na obrušování tipů se hodí je vhodný papírový pilník 100, na druhou stranu jemnější 180 (150), který je skvělý na zabrušování nerovností, dohlazení a jemné zapilování. Proto koupí oboustranného pilníku 180/100 chybu určitě neuděláte.

Kovový, safírový pilník

Kdysi zde jiný pilník ani neexistoval, proto si ho kupuje mnoho uživatelek i dnes. Má dlouho životnost, ale může se brzy ztupit. Jejich velkou nevýhodou je to, že se nehty lámou a třepí. Takže vyměňte kovový pilník raději jiný.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Skleněný pilník

Oblíbený pilník, který šetrně upravuje nehty. Existuje mnoho různých velikostí v různých barevných kombinacích. Výhodou je, že se nehty netřepí, nelámou a jsou hladší. Pilníky se neobrušují a používají se na přírodní i na umělé nehty. Nevýhodou je, že je křehký a snadno se může rozbít. Navíc se skleněné pilníky prodávají i s různými ornamenty a ozdobami, díky tomu se v takovém případě jedná o vhodný dárek.

Papírový pilník

Existují jak jemné, tak hrubé papírové pilníky, které se hodí nejen na gelové nehty, ale i na přírodní. Nehty se po papírovém pilníku nelámou a netřepí. Avšak brzy se opotřebuje a neměl by se sušit na teplém zdroji, protože by se zkroutil.

Jak si pilovat nehty

Hrubá strana se používá pro tvarování a broušení nehtů. Jemná strana pro vyrovnání okrajů nebo mírných nerovností.
Nehty upravujeme jen, pokud jsou suché a bez krémů. Nehty pilujeme od vnější strany k vnitřní straně v jednom směru. Při střídání směrů se nehty třepí.

Leštička

Pokud nemáte pilník s leštící stranou (šedá guma), pořiďte si leštičku nebo jelenici zvlášť. Nehty vám krásně vyleští a vy pak nemusíte nanášet bezbarvý lak.

ng3