nehty nehty nehty nehty

Třepení nehtů

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Třepení a lámání nehtů je velmi častým a nepříjemným problémem. Nehty se třepí a jako jedinou možnost mnoho žen volí zastřihnutí nehtů, aniž by se snažily najít příčinu. Příčina třepení nehtů se dá snadno objevit a následně i napravit. Mohou za to chemikálie, strava, nedostatek vitamínů, stres, nedostatek tekutin a nesprávná péče o nehty.
Při třepení nehtů se nehet rozdvojuje a loupe. Často nesprávnou péči třepení ještě více podporujeme.

Jak na třepení nehtů

V první řadě byste se měla zamyslet nad tím, co děláte špatně. Držíte hladovku? Máte často gelové nehty? Nejíte zeleninu? Možná od všeho kousek a tak se to projeví i na nehtech.
Podívejte se na to, co může ovlivnit právě třepení nehtů.

  • vyvážená strava - nedržte hladovky. Jezte pravidelně a dostatečně pijte. S vyváženou stravou přijmete mnoho důležitých živin, vitamínů a minerálů. Jezte semínka, mandle a ořechy, které obsahují mnoho vitamínů. Jednostranná strava poškozuje nejen nehty.
  • nedostatek vitamínů - možná máte nedostatek vitamínů, zkuste užívat Biosil Plus z lékárny. Jedná se o přípravek, který posiluje nehty.
  • nesprávné pilování nehtů - nepoužívejte safírový pilník, ale zvolte skleněný pilník, který nehty nepoškozuje tak jako safírový. Dále pilujte nehty pouze na jednu stranu. Pilování by mělo být rychlé, aby nehty neoslabovalo.
  • chemie - pokud myjete nádobí nebo uklízíte, používejte rukavice. Chemie nehty ničí a v čistících prostředcích jí je velmi mnoho.
  • umělé nehty - pokud máte nehty slabé a třepí se, nechte nehty dýchat. Nepoužívejte umělé nehty ani gelové, protože pak nehet nemůže pořádně dýchat a je vlastně polomrtvý.
  • stres - nestresujte se, protože se to projeví všude - na nehtech, na vlasech i na zdravotním stavu.
  • nesprávná péče o nehty - používejte kvalitní přípravky. Dále nezapomeňte na vyživovací lak, krémy na suchou kůži a na masáže rukou.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Třepení nehtů u dětí

V případě dětí to vypadá na nedostatek vitamínů a minerálních látek. Zkuste je doplnit stravou nebo vitamíny z lékárny.

Ve většině případů lze vzhled nehtů upravit stravou, která je velmi důležitá. Dále je nutné používat rukavice při styku s chemikáliemi. Také se určitě nemusí připomínat, že byste si neměla kousat nehty.

ng3