kousání nehtů kousání nehtů kousání nehtů

Jak si přestat kousat nehty?

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Kousání nehtů je častý zlozvyk v dětství, ze kterého se jednoduše vyroste. Občas to nejde a tento zlozvyk máte i v dospělosti. Tento zlozvyk se týká jak žen, tak i mužů. Druhou možností je, že si nehty normálně nekoušete, ale ve stresových situacích se do nich pustíte. Často tomu bývá před náročným dnem a také ve dnech plných stresu jako je pohovor, škola, zkouška, problémy v manželství...
Někdy si ani neuvědomíte, že si nehty a kůžičku koušete nebo různě odlupujete. Nehty pak vypadají velmi škaredě. Otázkou je, zda-li bylo nutné si je kousat.

Proč přestat s kousáním nehtů

Existuje hned několik důvodů, proč byste s tím měli přestat. Můžeme jmenovat několik z nich:
- nehty vypadají škaredě (některé nehty jsou kratší, jiné delší, nehty jsou neupravené),
- ostatní se na vás budou dívat opovržlivě (není přece normální, abyste si je kousali),
- je to nehygienické (špína za nehty, nečistota na prstech),
- nehty se vám budou lámat, třepit a budou slabé,
- kousání také svědčí o tom, že jste často nervózní a ve stresu (jak to bude působit na vašeho zaměstnavatele, přítele a okolí),
- kousání svědčí o tom, že nemáte dostatečně silnou vůli na to, abyste s tímto zlozvykem přestali,
- můžete si je krásně nalakovat a ozdobit.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Jak přestat s kousáním nehtů

Pokud máte tento zlozvyk již od dětství, půjde odvykání velmi těžce. Musíte chtít a mít silnou vůli. Možná jste zkoušeli mnoho způsobů, které ale nikdy nepomohly. Zkuste to znovu.

Zjistěte, proč a kdy si koušete nehty. Je to jen tak nebo při nervozitě a stresu?
Položte si i další otázku, zda-li se vám líbí výsledek, který po kousání vznikne. Pravděpodobně nelíbí, a chcete s tím přestat.
Začněte s tím pomalu. Nejprve si řekněte, že kousání nehtů je odporné a máte na to, abyste přestali. Zkuste to. Pokud vydržíte jeden den bez kousání, vydržíte i týden a měsíc. Často je kousání nehtů psychická záležitost.

Pokud to nejde, podívejte se po různých pomocnících: lak proti kousání nehtů, gel nanesený na nehty, rukavice (můžete je nosit i celý den), nehty ponořte do skleničky s pepřem (dlouhou dobu nepůjde z rukou aroma pepře omýt)...

Slibte si něco, co si koupíte za to, že si přestanete kousat nehty. V případě, že zase začnete, tak je naopak vhodný trest.

Pokud máte slabé a roztřepené nehty, které vznikly kousáním, kupte si v lékárně přípravek Biosil Plus. Je na zpevnění nehtů. Můžete si vybrat i jiný přípravek na zpevnění nehtů.

ng3