gelové nehty gelové nehty gelové nehty gelové nehty

Tipy na krásné nehty

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Krásné nehty jsou vizitkou každé ženy. Ovšem ne každá žena je má krásné a nemusí to být jen z důvodu, že se nestará o nehty. Může zde být i další jiný problém, který se vám něco snaží říct prostřednictvím nehtů. Můžou vám chybět vitamíny, minerály, tekutiny nebo můžete mít i zdravotní problém.

Co byste měla dělat proto, aby vaše nehty vypadaly krásně a hlavně byly zdravé? Podívejte se na skvělých 7 tipů, které by vám mohly pomoct.

Používejte gumové rukavice

Na nehty a ruce působí voda, chemikálie nebo hlína. Voda i chemikálie při úklidu obvykle vysuší nehty i ruce. Při pracování na zahradě se vám zase pod nehty dostane hlína. Stačí jen nosit rukavice.

Pravidelná hydratace

Hydratace je pro nehty velmi důležitá. Bez ní budou vysušené a budou se lámat. Používejte pravidelně krémy na nehty s vitamínem E, olivový olej nebo vazelínu, která je určena na nehty. Můžete si zároveň udělat masáž rukou.

Osušte si ruce

Osušte si ruce i nehty, pokud jste je měla ve vodě. Stejně tak je nutné osušit i nohy, aby nevznikla mykóza.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Nestříhejte si kůžičku

Nestříhejte si nehtovou kůžičku. Kůžička se zatlačuje pomocí druhého nehtu, dřívka nebo špachtličky. Dávejte si pozor, aby vám ji v salónu kosmetička nestříhala. Občas se to děje ve vietnamských salónech.

Zinek je velmi důležitý

Jezte potraviny se zinkem (dýňová a slunečnicová semínka, droždí, sýr a hovězí maso), který je velmi důležitý pro zdravý vzhled nehtů. Můžete také brát doplňky, které obsahují zinek.

Také nezapomínejte na biotin

Biotin (vitamín H, vitamín B7 nebo koenzym R) zpevňuje nehty. Zabraňuje tak jejich třepení a rychleji díky němu rostou. Nalézá se v droždí, játrech, žloutku, oříšcích a v sóji.

Kvalitní přípravky

Nepoužívejte nekvalitní nebo zastaralé pilníky na nehty. Používejte kvalitní laky na nehty a odlakovače bez formaldehydu a acetonu. Je nesmyslné kupovat nekvalitní přípravky, které by vám mohly uškodit a poškodit vaše nehty. Také vyhazujte staré laky, které máte doma i několik let po expiraci. Používejte kvalitní sadu na gelové nehty.

ng3