gelové nehty gelové nehty gelové nehty gelové nehty

Udělejte si gelové nehty doma

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Za gelové nehty nemusíte každý měsíc utrácet několik stovek korun. Vymodelujte si gelové nehty doma i Vy! Abyste zvládla udělat gelové nehty doma, budete potřebovat sadu na gelové nehty. Sada na gelové nehty obsahuje vše, co potřebujete.

Gelové nehty doma – jak na to

Nejprve je potřeba upravit si své vlastní nehty. Nehty zastřihněte na kratší délku, zatlačte kůžičku kolem nehtů (můžete si pomoci změkčovačem nehtové kůže) a nakonec nehty zmatněte použitím speciálního pilníku nebo bloku. Když se nehty nikde nelesknou a jsou rovnoměrně zmatněny, jsou připravené na další postup.

Dále si připravte tipy na nehty (nástavce, které se přilepí na konce nehtů, aby se dosáhlo pěkného tvaru a požadované délky). Tipy mají různé velikosti a je třeba si je předem vyzkoušet. Poté na spodní stranu tipů naneste lepidlo a tipy přidržte několik sekund na nehtu, aby se přilepily.

Nalepené tipy zastřihněte do požadované délky pomocí kleštiček (gilotiny). Aby nebyl přechod mezi tipem a přirozeným nehtem viditelný, umělý nehet trochu obruste.
Na přirozený nehet (nikoliv na tip) natřete primer, podkladovou bázi, která odmastí a vydezinfikuje nehet.

Dalším krokem je aplikace samotného gelu. Od středu do stran nanášejte odpovídající vrstvu gelu tak, aby na okrajích nevznikly nadbytky. Nehet s gelem vytvrďte za pomoci UV lampy, která je součástí sady na gelové nehty doma. Pak už můžete nechat naplno pracovat svou fantazii a ozdobit si nehty, jak jen budete chtít. Na ozdobené a vytvarované nehty ještě naneste UV lesk a opět nechejte vytvrdit pod lampou a gelové nehty doma jsou hotové! Gelové nehty je třeba doplňovat zhruba každé 3 týdny (podle rychlosti růstu vlastních nehtů).

Podívejte se na postup na gelové nehty na videu.