péče o nehty na nohou péče o nehty na nohou

Pedikúra s rybičkami Garra rufa

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Poslední dobou je velmi oblíbená pedikúra s rybičkami Garra rufa. Tyto rybičky se rozšířily původně z Turecka do celého světa. Rybičky byly původně určené pro lidi s lupénkou, následně se ale začaly používat jako pedikúra. Rybičky se živí odumřelými šupinkami lidské kůže.

Jak probíhá rybí pedikúra?

Nohy se musí v salónu nejprve umýt a pak si je ponoříte do akvária s rybkami. Rybky jemně okusují chodidla, ale pozor, nemají zuby. Jejich práce vůbec nebolí, ale spíše lechtá a šimrá. Ve výsledku se jedná spíše o peeling než o pedikúru.

Důležité je dbát na hygienu

Rybičky mohou přenášet infekce, mykózy, HIV nebo žloutenku typu B. Nutné je si uvědomit, že v předchozí vodě měli stejné rybky i další zákazníci, i když se voda vyměnila, proto je možné se nakazit. V některých salónech je možné využít rybičky pouze pro jednoho zákazníka.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Rybičková pedikůra není vhodná pro každého

Pokud máte na noze ránu, plíseň nebo jinak poškozenou pokožku. Nohy zákazníků by měly být vždy odborně prohlédnuty, avšak to se neděje. Stejně tak nejsou rybičky Garra rufa vhodné pro osoby se sníženou imunitou nebo cukrovkou.

Pedikúra rybičkami vám ale nevynahradí klasickou pedikúru, která je spojena i s úpravou nehtů. V některých státech je tato pedikúra rybičkami zakázána.

garra rufa
ng3