péče o nehty na nohou péče o nehty na nohou péče o nehty na nohou

Péče o nohy

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Na péči o nohy se většinou zapomíná. Většina lidí o nohy a nehty nepečuje, protože si myslí, že to není potřeba nebo ani nevědí, že by se měli o nohy starat. Možná si i vy říkáte, že otevřené boty nebo sandále nenosíte, tak proč byste se měli starat o nohy. Tady ovšem nejde jen o estetickou část, ale i o zdravotní. Nemusíte chodit do salónu, pečovat o nohy můžete i doma. Každý si může najít hodinku týdně k ošetření nohou.

Co potřebujete k pedikúře

Pedikúru si můžete udělat sami doma. Potřebujete k tomu nejrůznější pomůcky. Ty můžete koupit zvlášť nebo si můžete zakoupit set, kde najdete vše, co potřebujete (pinzetu, kleště, pilník, škrabku, nůžky,…) Někdy se však vyplatí si k setu ještě něco dokoupit např. skleněný pilník. Cena setů je různá, v každém případě se vyplatí na něm nešetřit.

Dále byste neměli zapomenout na odlakovač, který neobsahuje aceton a vatové tampóny.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Jak na pedikúru

Nohy ponořte do teplé vody s mořskou solí a mýdlem a po chvíli obrouste pemzou chodidla.
Pokud máte extrémně popraskané paty, používejte na ně regenerační krém na nohy. Po pravidelné aplikaci brzy uvidíte výsledky.
Nehty na nohou poté stříhejte nebo lépe štípejte kleštičkami na nehty. Dále je zapilujte skleněným pilníkem do tvaru, který chcete. Zapilování je důležité kvůli tomu, aby byly nehty rovnoměrně zastřižené a aby se netřepily. Kovové pilníky způsobují třepení nehtů.
Kůžičku u nehtového lůžku zatlačte pomocí dlátka nebo nehtu.
Pokud máte nalakované nehty, tak je odlakujte a nalakujte novým lakem. Můžete si také udělat francouzskou manikúru na nohou.

Nohy pravidelně krémujte výživným krémem.
Dále nezapomeňte na pravidelnou hygienu a následné vysoušení nohy i prstů ručníkem. Plíseň na nohou se objevuje kvůli špatnému vysoušení prostoru mezi prsty, kvůli neprodyšným ponožkám a obuvi nebo kvůli napadení šlapek či nehtů plísní.

Muži si samozřejmě z tohoto návodu vezmou jen to, co se jich týká.
Pokud hledáte profesionála, zajděte do salónu, kde vám udělají pedikůru odborně.

ng3