francie nehty gelové nehty gelové nehty

Péče o ruce a nehty

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Upravené ruce a nehty jsou vizitkou nás všech. Ženy o ruce zpravidla pečují více než muži. Nehezky vypadají neupravené ruce s okousanými nehty nebo s nehty, za kterými je špína. Ruce se neustále ukazují (při ukazování, telefonování, placení, dívání se na hodinky,…), proto není vhodné, aby byly neupravené. Navíc při ucházení se o práci se personalista často dívá na ruce a nehty, které svědčí o tom, jak je člověk pečlivý nebo nervózní.

Péče o ruce

O ruce a nehty byste se měla starat pravidelně. Nejlépe každý den (hlavně v zimě) byste měla použít hydratační krém, který krásně hydratuje pokožku. Dále nezapomeňte na masáž rukou. Alespoň jednou týdně si udělejte peeling nebo olejovou lázeň. Nejlépe ji provádějte před spaním. Na spaní si můžete obléct bavlněné rukavice (k dostání v drogérii), aby vás mastné ruce neobtěžovaly. Dobrý vliv mají na ruce i oleje. Vyzkoušejte olivový, kokosový, avokádový nebo lněný, které vás možná překvapí v tom, jak moc jsou účinné.


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Péče o nehty

Dále je nutné se věnovat i péči nehtům. Možná máte gelové nebo akrylové nehty, o ně je pečování snadnější. V případě ulomení je nutné zajít na doplnění nebo si nehet doplníte sama doma. V případě potřeby si je dopilujte nebo vyměňte.
Pokud máte přírodní nehty, tak je udržujte. Pilujte nehty rychle tahem ze strany do středu nejlépe skleněným pilníkem a popřípadě zastřihněte. Lak pravidelně odstraňujte odlakovačem bez acetonu. Dejte nehtům i přestávku bez laku, ať mohou dýchat. Je přeci každému jasné, že laky nehtům moc neprospívají a tak mohou být právě díky nim zničené.

Kůžička u nehtu by se neměla trhat a ani stříhat, ale zatlačovat pomocí dřívku nebo dalšího nehtu.
Pokud se vám lámou nehty, nelakujte si je a jezte hodně potravin s vitamíny B, E a C. Nezapomeňte také dostatečně pít a zdravě se stravovat.

Co dělat, pokud jsou nehty zničené?

Pokud máte nehty zničené, tak si je nejprve odlakujte a nechte je dýchat bez zbytečné chemie. Zastřihněte je a pravidelně vyživujte nejlépe přírodní kosmetikou nebo panenskými oleji. Nehty se vám ale nezregenerují hned, ale bude trvat i několik měsíců. Záleží na tom, jak moc je máte poškozené.

ng3