gelové nehty gelové nehty gelové nehty gelové nehty

Jak si zvyknout na gelové nehty

Upravené a pěkné nehty jsou naší vizitkou, proto byste neměla péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dbejte nejen na vzhled nehtů a kůžičky, ale také na samotný vzhled rukou. Budete se tak cítit mnohem lépe.

Nechala jste si poprvé v salóně udělat gelové nehty a máte takový pocit, že vám gelové nehty moc nesedí a že vám připadají zvláštní... To se stává právě po první aplikaci nehtů.
Po první modeláži budete mít pocit, že jsou vaše nehty těžší nebo že nejsou tak stejně citlivé jako předtím. Možná budete zklamaná. Ovšem jedná se jen o pocit. Při první aplikací gelovek se doporučuje mít raději kratší nehty, abyste si na ně zvykla. Není důvod si hned nechávat dělat dlouhé nehty, právě naopak je lepší mít nehty, které nebudou delší než 4 mm od okraje prstu.

Materiály, které se používají v salónech jsou velmi kvalitní a jen ve velmi málo případech se vám může projevit alergie na použitý materiál. Ovšem ne ve všech salónech (např. některé vietnamské) se používají kvalitní materiály a postupy. Tam by takový problém s alergií mohl nastat.

Jak na první den s gelovkami

První den po aplikaci gelových nehtů si na ně postupně zvykejte. Věci dělejte pomaleji než obvykle. Některé zažité postupy budete muset dělat s gelovými nehty jinak.

  • naučte se brát věci pomocí bříšky prstů a ne nehty
  • používejte rukavice při umývání nádobí, podlahy, oken..
  • naučte více využívat klouby rukou místo nehtů
  • neodlupujte nečistoty nebo cokoliv jiného pomocí nehtů
  • při obouvání nepoužívejte nehty
  • dávejte si pozor na otvírání konzerv, sáčků či krabic
  • omezte pobyt v sauně, mrazu a vlhku
  • nepište na klávesnici nehty ale bříšky prstů, tak jak se má
  • nenechávejte si dělat první gelové nehty jako svatební nehty den před svatbou


Získejte nádherné laky na nehty za super ceny!

Druhý den ani nepoznáte, že máte gelové nehty. Budete je brát jako vaše přirozené. Ovšem i tak si na ně dávejte pozor. Nezapomeňte, že když se vám jeden nehet zlomí, je vhodné zajít na doplnění.

Nemůžu si zvyknout na gelové nehty

Pokud uplynulo několik dní od první aplikace a vy si na ně pořád nemůžete zvyknout, tak si možná nezvyknete vůbec. V případě, že vám navíc překáží při braní mincí nebo budete mít problémy při uklízení či na WC, tak pravděpodobně nejsou gelové nehty pro vás. Může se stát, že si do pár dní na ně zvyknete, ale také je možné, že si na ně nezvyknete vůbec. V tom případě přemýšlejte o jejich odstranění.

ng3